Pieniądze

i

Autor: Pixabay.com/iStock

Jak otrzymać dodatek elektryczny w Poznaniu? To ostatni moment, aby dostać 1500 złotych!

2023-01-31 21:43

Dodatek elektryczny 2023. Koszty życia rosną z dnia na dzień, surowce energetyczne są coraz droższe. Po dodatku węglowym, oraz dodatku dla innych surowców energetycznych (jak gaz LPG, pellet, olej opałowy, czy drewno) teraz będzie można otrzymać w Poznaniu tzw. dodatek elektryczny na ogrzewanie energią elektryczną i pompami ciepła. To już ostatni moment, aby złożyć wniosek. Sprawdź szczegóły.

Komu przysługuje dodatek elektryczny w Poznaniu?

Nowy dodatek przysługuje osobom, które do ogrzewania swojego domu lub mieszkania korzystają z prądu, lub pomp ciepła. Wypłata dodatku nie zależy od kryterium dochodowego. 

Gdzie i do kiedy złożyć wniosek o dodatek elektryczny?

Stosowny wniosek, ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami (złożoną deklaracją źródeł ciepła oraz wnioskiem o przyznanie dodatku elektrycznego) składać można od 1 grudnia 2022 do 1 lutego 2023 roku w: Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu przy Cześnikowskiej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy Słowackiego, lub MOPR - filia Jeżyce na Sienkiewicza, a także przez portal ePUAP i nasz Profil Zaufany przez Internet. 

Dodatek elektryczny - zasady przyznawania

Dodatek elektryczny przysługuje na jeden adres. Zatem jeśli pod jednym adresem zamieszkuje kilka rodzin, to dodatek otrzyma pierwsza, który stosowny wniosek złożyła. Dodatku nie otrzymają także osoby korzystające z tzw. mikroinstalacji (np. fotowoltaicznych), oraz ci, którzy otrzymali już dodatek na inne źródło ogrzewania, czy tam, gdzie w gospodarstwie zostało zakupione paliwo stałe od przedsiębiorcy i po jego cenie.

Sonda
Dodatek elektryczny. Czy będziesz składać wniosek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE