W Poznaniu bez protestu! Egzaminy odbywają się planowo. JESZCZE!

2022-08-08 11:38
WORD Poznań
Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA WORD Poznań

W Poznaniu bez protestów, egzaminy odbywają się zgodnie z planem! Pomimo zapowiedzi ogólnopolskiej akcji egzaminatorów na prawo jazdy, poznański WORD przeprowadza zarówno egzaminy teoretyczne jak i te praktyczne. Pierwsi zdający wsiedli do samochodów już o 7 rano.

Niewykluczone, że w tym tygodniu egzaminatorzy z Poznania dołączą do ogólnopolskiego protestu. Dziś [poniedziałek] wszystkie egzaminy odbywają się planowo i mimo zapowiedzi protestu obejmującego cały kraj, poznańscy egzaminatorzy przywitali rano zdających w siedzibie WORD-u. Jednak sytuacja jest coraz bardziej napięta.

Wiem, że to brzmi wewnętrznie sprzecznie, ale ja popieram te dwa postulaty egzaminatorów, czyli zwiększenia ich pensji oraz zwiększenia wpływów WORD-ów. Nie chcę jednak żeby to się odbywało kosztem egzaminowanych oraz kosztem naszych finansów

mówi nam dyrektor poznańskiego WORD-u Włodzimierz Bogaczyk. W Poznaniu protest może rozpocząć się jutro lub w środę. Jeśli tak się stanie WORD będzie musiał przełożyć zaplanowane egzaminy na nowe terminy oraz zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Nie jest to specyfika poznańska czy wielkopolska, tylko sytuacja w WORD-ów w całej Polsce jest bardzo trudna i niechęć ministerstwa do rozwiązania tego problemu powoduje, że te problemy się coraz bardziej pogłębiają.

​Dziś protesty rozpoczęły się m.in. w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Toruniu i Częstochowie.

Msza święta w parafii w Koninie w intencji ofiar wypadku w Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE