W piątek zaczną działać punkty szczepień w urzędzie wojewódzkim i w jego delegaturach

2021-07-28 8:46
Ratusz szykuje mobilny punkt szczepień dla osób bezdomnych. Są wykluczeni cyfrowo
Autor: Pixabay

W piątek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu i w jego delegaturach w Kaliszu, Koninie, Lesznie i w Pile chętni będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. W niedzielę punkty szczepień będą działać w 10 parafiach diecezji kaliskiej i włocławskiej.

Tomasz Stube z urzędu wojewódzkiego poinformował, że piątkowe szczepienie jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson w gmachu urzędu wojewódzkiego przy al. Niepodległości w Poznaniu i w czterech delegaturach w regionie będzie prowadzone od godz. 10.00 do 18.00.

„W każdy piątek, do końca września, osoby zainteresowane szczepieniami mogą poddać się szczepieniom bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin czy godzinę. Każda osoba szczepiona otrzyma unijny certyfikat covid, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu” – zaznaczył Stube.

Stube dodał, że w niedzielę na terenie 10 parafii w powiatach leszczyńskim, kolskim, kaliskim i tureckim od godz. 9.00 do 18.00 będą działać punkty szczepień przeciwko COVID-19. Chętni będą mogli przyjąć w nich jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

„Zaszczepienie jest możliwe bez wcześniejszego zapisu, wystarczy jedynie wziąć ze sobą dowód osobisty” – podkreślił.

Szczepienia przeprowadzi kadra medyczna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Organizatorem akcji prowadzonej w ramach kampanii #OstatniaProsta jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto trzy nowe zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły dwie osoby.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE