alkohol

i

Autor: Pixabay

Łazarz

W nocy nie kupimy alkoholu na Łazarzu?

2023-03-22 11:50

Do zakazu sprzedaży napojów alkoholowych w nocy na starym mieście zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jak się okazuje, teraz za tym przykładem chcą pójść Łazarscy radni. To ma rozwiązać problemy mieszkańców.

Niewykluczone, że po 22.00 nie kupimy alkoholu na Łazarzu! Tego chcą osiedlowi radni.

O podjęcie takiej uchwały zwrócili się do nas mieszkańcy, którzy mają pecha mieszkać w pobliżu nocnego sklepu sprzedającego alkohol. Napisali, że działalność takiego punktu jest wyjątkowo uciążliwa, to są problemy praktycznie w każdą noc.

-Mówi Andrzej Janowski z rady osiedla św. Łazarz i dodaje, że interwencje policji i straży miejskiej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego potrzebne są radykalne kroki.

Wiemy z doświadczenia ze starego miasta, że doraźnymi środkami tego problemu nie udaje się rozwiązać, w związku z tym za najbardziej zasadne, pożądane po prostu ograniczenie godzin sprzedaży alkoholu w nocy. - dodaje Janowski.

Decyzję w tej sprawie najprawdopodobniej w kwietniu podejmie rada miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE