W Poznaniu wciąż montowane są stojaki grozy, z których rower można ukraść w kilka sekund!

2022-08-05 13:55
Stojaki na rowery
Autor: Tomasz Hejna/Rowerowy Poznań - Forum Miejskie

Stojaki grozy, z których rower można ukraść w kilka sekund, wciąż montowane są na poznańskich ulicach! Potocznie nazywamy je stojakami "wirwijkółka".

W mieście wciąż jeszcze są montowane stojaki grozy, z których rower można ukraść w kilka sekund! To tak zwane stojaki "wirwijkółka", w które możemy wjechać rowerem przednim kołem.

Ciężko jest przypiąć rower do takiego stojaka, bo zwykle przypiąć możemy przednie koło, a przecież wystarczy odkręcić to przednie koło, żeby złodziej wyszedł z rowerem. Zostawi koło, ale koło zawsze może dokupić, więc jest to opłacalna kradzież

mówi nam Karol Raniszewski z Rowerowego Poznania. Konieczny jest montaż stojaków w kształcie odwróconej litery "U", które muszą być wbetonowane w podłoże.

Do takiego stojaka dobrym zapięciem rowerowym przypinamy przede wszystkim za ramę, a jeżeli zapięcie sięga, to również przednie koło. I tak zabezpieczony rower stoi stabilnie przy stojaku.

Często w wielu miejscach Poznania jeszcze stojaków brakuje, bo ruch rowerowy rośnie.

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE