gorzów oszuści internet

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Metoda na legendę

W jeden weekend oszukali wielkopolan na ponad pół miliona złotych

2023-03-21 17:55

Problem oszustów działających metodą na wnuczka czy policjanta jest dobrze znany wielkopolskim policjantom, jednak przestępcy cały czas wpadają na nowe pomysły. Tym, razem udało im się ukraść ponad pół miliona złotych, stosując metodę na tak zwaną legendę.

Ponad pół miliona złotych stracili Wielkopolanie w ostatni weekend. Oszczędności stracili między innymi mieszkaniec Dopiewa i Pobiedzisk, którzy wystawili przedmioty na sprzedaż w internecie, a od oszustów otrzymali link do strony symulującej witrynę firmy kurierskiej.

Kiedy ta osoba zalogowała się poprzez ten link na swoje konto bankowe, to automatycznie informacje o danych do logowania uzyskali oszuści i to oni pozbawili w pierwszym przypadku 36 tysięcy złotych a w drugim przypadku w Pobiedziskach 43 tysięcy złotych.

-Mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji. i dodaje, że ofiarami przestępców padają coraz młodsze osoby.

Takie zgłoszenie mieliśmy w Mosinie, tam 39-latek tam zawierzył oszustom, którzy, przedstawili się jako osoby dokonujące obrotu finansowego na giełdzie kryptowalut i stracił w ten sposób 370 tysięcy złotych. -dodaje Święcichowski.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy jak najszybciej poinformować Policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE