Ściskasz dłoń w ten sposób? Może ci grozić przedwczesna śmierć

i

Autor: Getty Images Ściskasz dłoń w ten sposób? Może ci grozić przedwczesna śmierć

Quiz

Quiz. W ilu językach świata potrafisz powiedzieć "dzień dobry"?

2024-02-14 19:31

Bardzo często, chociaż nie znamy danego języka to i tak wiemy, iż dane słowo pochodzi właśnie z danej mowy. Chyba jednym z najbardziej popularnych słów świata jest "dzień dobry". Czy wiesz jak to słowo brzmi w innych językach? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Słowo "Dzień Dobry" każdy z nas wypowiada wiele razy. To chyba jedno z najpopularniejszych słów świata. We wszystkich językach jakoś się przecież przywitać trzeba. Czy znasz jednak "dzień dobry" w innych językach? Jeśli tak, ten test nie powinien stanowić dla Ciebie problemu. Chociaż ostrzegamy, na końcu jest naprawdę trudno!

W ilu językach potrafisz powiedzieć "dzień dobry"? Weź udział w naszym teście!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od najłatwiejszego. Jak po angielsku powiesz właśnie "dzień dobry"?
6. Londyn, Wielka Brytania

Ile jest języków na świecie? Ciężko to policzyć!

Na świecie używanych jest ponad 7 tysięcy języków. Dokładne ustalenie tej liczby utrudnia brak zgody wśród językoznawców co do klasyfikacji niektórych kodów komunikacyjnych jako odrębnych języków bądź dialektów. Przeważająca część języków świata pozostaje w formie bezpiśmiennej,

Szacuje się, że do 2100 roku wymrze ponad połowa obecnie używanych języków na świecie, dlatego że są używane przez bardzo małą liczbę użytkowników. Najpopularniejsze języki ojczyste to: mandaryński (jeden z języków chińskich) (1213 mln użytkowników), angielski (1200 mln), hiszpański (550 mln), hindi (450 mln) i arabski (390 mln).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!