Zanieczyszczenie powietrza - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Zanieczyszczenie powietrza - zdjęcie ilustracyjne

W Czerwonaku najgorzej, a w Rokietnicy najlepiej! Jakie jest powietrze w regionie? [RAPORT]

2020-02-19 14:30

Stowarzyszenie Metropolia Poznań przygotowało raport, z którego dowiadujemy się powietrzem jakiej jakości oddychamy w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Wyniki niektórych poznaniaków mogą zaskoczyć. Zobaczcie szczegółowe dane.

Najgorzej jest w Czerwonaku, Mosinie i na poznańskiej Wildzie! Stowarzyszenie Metropolia Poznań przygotowało raport dotyczący jakości powietrza w naszym regionie. - Nadal nie przekraczamy dopuszczalnych norm - powiedział w rozmowie z naszym reporterem Piotr Wiśniewski ze stowarzyszenia:

Jeżeli chodzi o stężenie pyłu zawieszonego PM10 to jest, przy normie 40, w tej chwili w Czerwonaku średnioroczne stężenie wychodzi w granicach 32 mikrogramów na metr sześcienny.

Przygotowanie raportu było możliwe dzięki ponad 200 czujnikom zamontowanym na budynkach szkół w naszym regionie. W samym Poznaniu takich jest blisko ich 90.

W każdej szkole jest czujnik, jest monitor, na którym przedstawiane są wyniki tych pomiarów. Jest też cały program edukacyjny. Nauczyciele korzystają z bezpłatnych materiałów dostarczonych między innymi przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Z raportu wynika też, że najlepsze powietrze jest w Rokietnicy, Szmotułach i Suchym Lesie. W samym Poznaniu najmniejsze stężenia szkodliwych pyłów były na Starym Mieście. Szczegóły w grafikach przedstawionych poniżej:

Zanieczyszczenie powietrza

i

Autor: mat.pras. Zanieczyszczenie powietrza
Zanieczyszczenie powietrza

i

Autor: mat.pras. Zanieczyszczenie powietrza