parkowanie

i

Autor: pixabuy

Kibice łamali przepisy ruchu drogowego

W czasie meczów Lecha część ulic na Grunwaldzie będzie zamknięta. Dlaczego?

2023-03-07 14:28

Od lat trwa batalia mieszkańców Grunwaldu z kibicami poznańskiego Lecha o pozostawione samochody w czasie meczów kolejorza, teraz miasto zdecydowało że rozwiązaniem może być zakaz wjazdu na część ulic w okolicach stadionu.

Podczas meczów Lecha część ulic na Grunwaldzie będzie blokowana. Zdaniem osiedlowych radnych takie rozwiązanie jest konieczne ze względu kibiców, którzy w czasie meczów parkują swoje pojazdy w niedozwolony sposób.

Mieszkańcy od wielu lat albo i dekad odczuwają fakt, że kibice przyjeżdżający na mecz bardzo lekko podchodzą do przepisów ruchu drogowego, zastawione są chodniki, zastawione są bramy, jest, krótko mówiąc, dramat i bezprawie drogowe.

Powiedział nam Włodzimierz Nowak z rady osiedla Grunwald Południe i dodał, że wcześniejsze próby rozwiązania tego problemu nie przyniosły skutku, dlatego blokowanie ulic jest konieczne.

Roznosiliśmy ulotki, żeby zaapelować do kibiców, żeby trochę szanowali sąsiadów, do których przyjeżdżają w gościnę. Trwało to rok, straż miejska miała po tym roku bardzo rygorystycznie podchodzić do przestrzegania przepisów, podchodziła rygorystycznie przez pół roku, potem się skończyło.

Najprawdopodobniej pierwszy raz zapory na ulicach pojawią się w połowie kwietnia. Ulice będą zamykane na 2 godziny przed meczem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE