W 90 minut w kinie zobaczyć kilka filmów? Już za miesiąc rusza festiwal Short Waves!

2021-05-08 7:42 Wojciech Łuczak
Już za miesiąc rusza festiwal short waves!
Autor: shortwaves.pl

Festiwal Short Waves, czyli wielkie święto fanów filmów krótkometrażowych. Będzie można obejrzeć 250 dzieł z 31 krajów, takich jak Holandia, Wietnam czy Egipt. ​Będzie także 28 produkcji z Polski.

Tematyka filmów jest różna, ale łączy je motyw przewodni.

Jest to w tym roku "Mirror Mirror", czyli lustrzane odbicie i to hasło ma nas odnosić do właśnie tej dualności festiwalu online-offline, ale też do tego specyficznego klimatu, który generuje pandemia, czyli tego, że patrzymy się wiele w komputer, który staje się naszym współczesnym lustrem.

Mówi Emilia Mazik z Festiwalu Short Waves. Festiwal filmów krótkometrażowych to możliwość obejrzenia filmów nieco innych od tych znanych ze standardowego repertuaru.

Te filmy są często naprawdę króciutkie i mają po 5 albo 10 minut, więc my te filmy prezentujemy w formie takich zestawów. Wizyta w kinie to jest standardowo 90 minut, ale zamiast jednego filmu można zobaczyć ich kilka. One są bardzo różnorodne. Przyjmują formę animacji, dokumentów, krótkich filmów fabularnych, eksperymentów czy teledysków.

Filmy będzie można oglądać w różnych miejscach w Poznaniu: w kinach studyjnych i plenerowych, ale także w internecie. Chętni na seanse domowe mogą już teraz wykupić karnet i oglądać wszystkie produkcje.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE