UWAGA! W Poznaniu rozpoczyna się powszechna deratyzacja. Kto musi ją zrobić?

2021-03-31 12:20 marc
Szczury ATAKUJĄ Poznań! Mieszkańców czeka walka z prawdziwą PLAGĄ gryzoni?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szczury ATAKUJĄ Poznań! Mieszkańców czeka walka z prawdziwą PLAGĄ gryzoni?

UWAGA! W Poznaniu rozpoczyna się powszechna deratyzacja. Kto musi ją zrobić? Od 1 do 30 kwietnia w Poznaniu obowiązuje powszechna deratyzacja, a do jej przeprowadzenia zobowiązani są m. in. Właściciele budynków wielorodzinnych, obiektów handlowych branży spożywczej, szpitali i hoteli.

W celu właściwego sposobu przeprowadzenia działań, należy zapoznać się z treścią Komunikatu Prezydenta Miasta Poznania oraz zawartych w nim zaleceń. W okresie przeprowadzania deratyzacji  tj. w dniach od 1  do 30 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego będą kontrolować właścicieli nieruchomości pod kątem sprawdzenia wyłożenia preparatów do zwalczania gryzoni oraz uporządkowania terenu nieruchomości.

Przypominamy również, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miasta, od tego roku deratyzacja prowadzona jest w Poznaniu dwukrotnie, w związku z czym w terminie od 1 września do 30 września ponownie należy przeprowadzić deratyzację.

Więcej informacji na temat deratyzacji czytaj tutaj.

W Poznaniu powszechna deratyzacja przeprowadzana jest od 23 lat. W 1998 roku, nasze miasto było jedyną gminą w Polsce, na terenie której zdecydowano się na tak powszechną walkę z gryzoniami. Obecnie coraz więcej miast i gmin idzie naszą drogą uznając wdrożone rozwiązania za jedyne, możliwe i skuteczne działania na skalę ogólno-miejską, które ograniczają populację gryzoni.

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!