Schemat zmienionej organizacji ruchu na ul. Św. Marcin i al. Niepodległości

i

Autor: Poznan.pl

Remonty

Uwaga kierowcy! Od 1 kwietnia kolejne zmiany w centrum!

2023-03-30 9:04

Od 1 kwietnia trasą przez most Uniwersytecki i ul. Towarową pojadą tramwaje. Z tego względu wprowadzone zostaną także zmiany organizacji ruchu dla kierowców jadących ul. Św. Marcin i al. Niepodległości. Samochody poruszać się będą jezdnią o nowej, równej nawierzchni.

Wprowadzenie zmian planowane jest na piątek, 31 marca, po porannym szczycie komunikacyjnym. Obecnie na odcinku ul. Św. Marcin, między mostem Uniwersyteckim a al. Niepodległości, ruch pojazdów odbywa się częściowo po torowisku. Ze względu na powrót tramwajów, konieczne jest przełożenie ruchu na jezdnię. W ostatnich dniach układana była tam warstwa nawierzchni bitumicznej. Kierowcy korzystać będą więc z przebudowanej, równej jezdni. Zarówno w kierunku ronda Kaponiera jak i Zamku do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w każdym kierunku (oba przylegające do torowiska tramwajowego).

Tego samego dnia rozdzielony zostanie ruch pojazdów na al. Niepodległości - na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Taylora - na nitkę zachodnią i wschodnią. Oznacza to, że kierowcy tu także będą mogli wjechać na nowo wybudowaną jezdnię.

Należy zachować ostrożność w rejonie prac, zwracać uwagę na bieżące oznakowanie, a od 1 kwietnia na poruszające się po torowisku tramwaje.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE