Drogówka

i

Autor: KPP Bełchatów

Bezpieczeństwo

Uwaga kierowcy! Dziś wzmożona akcja policji! Wypatrujcie kontroli drogowych!

2023-03-22 9:36

W środę, na drogach Wielkopolski oraz całego kraju policjanci przeprowadzą kolejną akcję z cyklu NURD - "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to także rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz wspomagającymi ruch. Do większości wypadków, w których zostali poszkodowani przyczyniają się inni użytkownicy dróg.

W tym celu policjanci będą używać nieoznakowanych radiowozów oraz dronów. Z kolei umundurowane patrole w rejonach przejść będą mierzyć prędkość.

- Jednak niewłaściwe zachowania niechronionych uczestników ruchu także doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W przypadku pieszych mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi  - podkreślają funkcjonariusze i przypominają, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ruchu drogowego pieszych można znaleźć na stronie poznańskiej policji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE