UWAGA DZIK! w Parku Jana Pawła II stanęły tablice ostrzegawcze

2021-02-15 17:59
Tabliczki ostrzegające przed dzikiami
Autor: ZZM

Tablice, które ostrzegają mieszkańców Poznania przed dzikami stanęły w Parku Jana Pawła II.

Tablice zostały zamieszczone w parku na wniosek Rady Osiedla Wilda.

Prosimy o zachowanie ostrożności w przypadku spotkania tego „nietypowego” gościa. Dzik nie jest zwierzęciem domowym - zachowaj ostrożność! Interwencje w sprawie dzików prowadzi Centrum Zarządzania Kryzysowego - podaje Zarząd Zieleni Miejskiej, który zamontował tabliczki.

Dziki coraz częściej podchodzą blisko dużych skupisk ludzi. W Poznaniu widuje się je nie tylko na zupełnych obrzeżach miast ale też na przykład w parkach czy blisko niektórych blokowisk. W 2019 roku odnotowano 690 zgłoszeń o pojawiających się zwierzętach - 61 przypadków przekazano do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Rok później te liczby podwoiły się.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

POSŁUCHAJ: Dlaczego warto się badać mówi prof. dr hab. n. med. Leszek Kołodziejski, onkolog ze Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie
Piosenki, które są do siebie podobne

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE