Dziury po zimie w Łomży

i

Autor: mszzz

Komunikacja

Uszkodziłeś samochód na dziurze w drodze? Możesz dostać odszkodowanie

2023-03-20 15:07

Jak zawsze po zimie ubytków w drogach nie brakuje. Wielu mieszkańców zauważone dziury zgłasza Zarządowi Dróg Miejskich. Jeśli jednak uszkodzimy auto na jednej z nierówności to możemy otrzymać odszkodowanie. Wiedzieliście o tym? Jeśli nie, to podpowiadamy wam, jak to zrobić.

Dziur na poznańskich drogach po zimie nie brakuje. Jeśli wjedziemy w jedną z nich i uszkodzimy swój samochód, możemy ubiegać się o odszkodowanie.

Co zrobić jeśli wjedziemy w dziurę i uszkodzimy auto? Przede wszystkim powinniśmy zgłosić się do Zarządu Dróg Miejskich po odszkodowanie. - My oczywiście sprawdzamy na początku czy droga należy do nas, czy nią administrujemy i za nią odpowiadamy - mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich i dodaje, że miejsce uszkodzenia powinno być dobrze udokumentowane.

- Najlepiej zrobić zdjęcie, tak, żebyśmy mogli we wniosku nie dość, że pokazać ten ubytek, ale również dokładnie go zlokalizować tak, żebyśmy my ani ubezpieczyciel nie miał wątpliwości. Taki wniosek przesyłamy do nas, on jest dostępny na naszej stronie internetowej - dodaje Kaniewska.

Do Zarządu Dróg Miejskich można także przesyłać zgłoszenia o zauważonych ubytkach w jezdni. Można to robić mailowo lub przez aplikacje Smart City Poznań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE