Usiłowanie zabójstwa w gminie Czarnków. 40-latek uderzył młotkiem w głowę swojego ojca! Dramatyczne wydarzenia

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Usiłowanie zabójstwa w gminie Czarnków. 40-latek uderzył młotkiem w głowę swojego ojca! Dramatyczne wydarzenia

Usiłowanie zabójstwa w gminie Czarnków. 40-latek uderzył młotkiem w głowę swojego ojca! Dramatyczne wydarzenia

2023-02-24 14:50

Dramatyczne wydarzenia w gminie Czarnków w województwie Wielkopolskim. Policjanci poinformowali o tym, że 40-letni mężczyzna usiłował zabić swojego ojca! Szczegóły tego zdarzenia są naprawdę drastyczne. Mężczyzna jest już w rękach policji.

Usiłowanie zabójstwa w gminie Czarnków

Do zdarzenia doszło wieczorem 14 lutego w jednej z miejscowości w gminie Czarnków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 40-latek wjechał swoim samochodem w bramę i wiatę należącą do sąsiadów, a kiedy wyszli oni na zewnątrz, aby sprawdzić co się stało, zachowując się w sposób nieracjonalny zaatakował ich młotkiem. - Najpierw uderzył w głowę sąsiada, a potem napadł na sąsiadkę, która próbowała udzielić pomocy swojemu mężowi, uderzając ją w okolicę twarzy. Groził uszkodzeniem ciała ich małoletniej córce - relacjonuje oficer prasowa KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra.

Następnie 40-latek wbiegł do mieszkania i zaatakował swojego ojca. - Uderzył go młotkiem kilkukrotnie w głowę, a następnie próbował wypchnąć przez okno - mówi policjantka.

Próbował zabić ojca! 40-latek usłyszał zarzuty

40-latek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. - Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - mówi Górzna-Kustra. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Trzciance.

Sąsiedzi z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala, ale na szczęście nic nie zagraża ich życiu. Z kolei ojciec sprawcy doznał poważnych urazów głowy.

Zabiła ukochanego Tomka jak wampira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE