Iryna Merleni

i

Autor: Volodymyr D-k / Wikipedia Ukraińska mistrzyni olimpijska pracuje w szwedzkim sklepie monopolowym

Świat

Ukraińska mistrzyni olimpijska pracuje w szwedzkim sklepie monopolowym. Dlaczego?

Chodzi o ukraińską mistrzynię olimpijską, Europy i Świata w zapasach Irynę Merleni. Mistrzyni po wybuchu wojny w Ukrainie uciekła do Szwecji i podjęła pracę w państwowym sklepie monopolowym. 41-letnia sportsmenka zamieszkała w miejscowości Haparanda, nieopodal koła podbiegunowego, a oddalonego od Sztokholmu o aż tysiąc kilometrów. Jak to się stało, że tam pracuje?

Mistrzyni olimpijska w zapasach pracuje w sklepie monopolowym

41-letnia Ukrainka Iryna Merleni to mistrzyni olimpijska, Europy i Świata w zapasach. Po zbrodniczej inwazji Rosji na Ukrainę, Merleni uciekła ze swojego kraju do Szwecji. Schronienie znalazła w niewielkiej miejscowości Haparanda nieopodal koła podbiegunowego, oddalonej o aż tysiąc kilometrów od stolicy Szwecji, Sztokholmu. Zatrudniła się ona w tamtejszym sklepie monopolowym

Ukraińska olimpijka zadowolona ze swojej pracy w szwedzkim monopolowym

- Zostałam tutaj bardzo ciepło przyjęta i po godzinach pracuję jako trener zapasów, na razie na poziomie dziecięcym. Klienci w moim sklepie w kulturalny lub żartobliwy sposób poprawiają mój kulawy szwedzki. W tym małym mieście, i z tego powodu, że pracuję w jedynym sklepie tego typu w okolicy, wszyscy wiedzą, kim jestem. To jest inny rodzaj sławy niż ta sportowa - przekazała szwedzkiej telewizji SVT Merleni. W Szwecji państwo ma monopol na sprzedaż alkoholu powyżej 3,5 procenta. Zarobek byłej sportsmenki to 3 tysiące euro brutto miesięcznie.

Kim jest Iryna Merleni?

Iryna Merleni, to urodzona w Kamieńcu Podolskim 41-letnia zapaśniczka. Startowała w kategorii do 48 kilogramów w stylu dowolnym. Wywalczyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku i brąz na IO w Pekinie 4 lata później. To trzykrotna mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni Świata, oraz trzykrotna mistrzyni Europy w zapasach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE