Ukradli co najmniej 6 rowerów! Dwaj obywatele Ukrainy z zarzutami!

2021-10-13 7:58
rower
Autor: Pixabay

Do 10 lat więzienia grozi dwóm obywatelom Ukrainy podejrzanym o liczne kradzieże rowerów m.in. w podpoznańskich Szamotułach (woj. wielkopolskie). Jak podała policja, łupem złodziei padło co najmniej sześć jednośladów wartych w sumie ponad 7 tys. zł.

Asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach podała we wtorek, że w ostatnim czasie policjanci otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Do zdarzeń miało dochodzić w lipcu, we wrześniu oraz na początku października. Sprawcy kradli w Szamotułach przy ul. Gąsawskiej, przy ul. Sportowej oraz przy ul. Tenisowej. Chuda wskazała, że "łupem złodziei padło co najmniej sześć jednośladów wartych w sumie ponad 7 tysięcy złotych".

"Dzięki zebranym materiałom funkcjonariusze wytypowali, iż sprawcy, to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 20 oraz 19 lat. Policjanci ustalili, iż mężczyźni na co dzień mieszkają w Poznaniu" – podała Chuda.

Dodała, że zostali zatrzymani, a w trakcie przeszukania odnaleziono m.in. elementy pochodzące z rowerów jak liczniki czy lampki.

"W trakcie pracy nad sprawą policjanci wytypowali też, gdzie znajduje się garaż, w którym mężczyźni mogą przechowywać swoje łupy. Tam mundurowi znaleźli m.in. 11 rowerów, narzędzie służące do kradzieży oraz kolejne elementy pochodzące z jednośladów" – podkreśliła Chuda.

Mężczyźni usłyszeli sześć zarzutów kradzieży rowerów poprzez włamanie. Policja zaznacza jednak, że sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zarzuty za zdarzenia, do których dochodziło również na terenie innych powiatów.

Chuda podała, że na wniosek policji oraz prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE