Uczniowie póki co NIE WRÓCĄ do szkół! Ministerstwo przedłuża ograniczenia! [SZCZEGÓŁY]

2020-04-24 13:12
szkoła
Autor: Canva.com

Minister Edukacji Narodowej poinformował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń dotyczących zamkniętych żłobków, przedszkoli i szkół. Do kiedy placówki oświatowe będą zamknięte? Przeczytajcie więcej na stronie ESKI Poznań.

Żłobki, przedszkola i szkoły zamknięte są od połowy marca. Wielu rodziców musiało zrezygnować chwilowo z pracy. W tym czasie mogą skorzystać ze specjalnego zasiłku opiekuńczego. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy żłobki, przedszkola i szkoły zostaną otwarte. Odpowiedź na to pytanie pojawiła się na konferencji prasowej, w której wziął udział między innymi Minister Edukacji Narodowej.

Dariusz Piontkowski poinformował, że przedłużone zostają ograniczenia dotyczące zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół. Dzieci nie wrócą do nich na pewno do 24 maja. Niewykluczone jednak, że terminy powrotu do nauki stacjonarnej będą przesuwane. A co z wakacjami 2020? Ta informacja ucieszy z pewnością wszystkich uczniów, ale również nauczycieli. Wakacje nie zostaną skrócone. Jak zapowiedział już wcześniej minister Piontkowski, odpoczynek również jest potrzebny.

Wakacji nie mamy zamiaru skracać, uczniowie, nauczyciele, rodzice potrzebują odpoczynku. Tym razem nie od tradycyjnej nauki, tylko od tej formy kształcenia na odległość

mówił minister. 

Chcesz się skontaktować z naszą redakcją?
Napisz na poznan@eska.pl
lub zadzwoń pod numer 781-817-827.

Posłuchaj, jak leczyć zapalenie gradła. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE