mieszkanie

i

Autor: Pixabay.com

Tymczasowy areszt za wynajmowanie mieszkań prostytutkom

2021-07-08 11:24

Do pięciu lat więzienia grozi 41-letniemu mężczyźnie i jego 36-letniej znajomej, którzy wynajmowali prostytutkom mieszkania m.in. w Poznaniu i Wrocławiu. Na wniosek śledczych podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – podała w czwartek policja.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że funkcjonariusze kryminalni KWP w Poznaniu zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi otrzymali informację o mężczyźnie i kobiecie, którzy wynajmowali prostytutkom mieszkania. "41-latek i jego 36-letnia znajoma doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zarabiają na prostytucji" – zaznaczył.

Oboje dysponowali dziewięcioma mieszkaniami w Poznaniu, podpoznańskim Jerzykowie, Gnieźnie i Wrocławiu. "Mieli oni zarejestrowaną działalność gospodarczą. Były to jednak pozory, które miały na celu ukryć źródło prawdziwych dochodów. Para ta zamieszczała na jednym z największych i popularnych serwisów erotycznych ogłoszenia. Oferowali krótkoterminowy wynajem mieszkań prostytutkom zajmującym się nierządem" – opisał Borowiak.

Groźny gatunek kleszcza. Gdzie występuje?

Borowiak zaznaczył, że sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzący śledztwo nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Według ustaleń policji, para działała w ten sposób przez co najmniej dwa lata, a wynajmowanie mieszkań prostytutkom było dla niej stałym źródłem dochodu.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani pod koniec czerwca. Przedstawiono im zarzuty związane z ułatwianiem uprawiania prostytucji oraz czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE