Choinka

i

Autor: Michał Skorupski

Tyle zapłacimy za choinkę przed świętami. Będzie drożej niż przed rokiem?

2022-11-28 10:23

Jak się okazuje inflacja dosięgnęła także świątecznych choinek. Nie ma się co łudzić - w tym roku zapłacimy dużo więcej za świąteczne choinki niż w roku 2021. Co ciekawe w górę poszły także mocno sztuczne choinki, które stają się coraz mniej opłacalne. Ile więc w roku 2022 będziemy musieli zapłacić za świąteczne drzewko?

Rekordowa od lat inflacja, przełożyła się na rosnące ceny. Ich wzrost jest zauważalny także w ofertach, dotyczących sprzedaży choinek. Dotyczy to zarówno drzewek żywych jak i tych sztucznych. Jakie ceny choinek czekają na nas w grudniu 2022 roku?

Ceny choinek 2022: będzie drożej niż przed rokiem!

Nie da się już ukryć, że inflacja uderzy w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Żywe choinki są sprzedawane przez prywatnych handlarzy, sieci handlowe oraz nadleśnictwa. Ich cena zależy od kilku czynników, z których najważniejszymi są gatunek drzewka oraz jego wysokość. Ceny żywych choinek w 2022 roku rozpoczynają się od 45zł za małą jodłę kaukaską. Za drzewko wielkości około 170cm zapłacimy już 120zł w supermarkecie. Te na stoiskach będą jeszcze droższe. Ich ceny wahać mogą się od 100 do nawet 300 złotych w zależności od rozmiaru! Za świerk syberyjski zapłacimy od 170 do 250 złotych.

Czy można kupić taniej choinkę? Okazuje się, że można. Coraz częściej z ofertą kupna choinki wychodzą nadleśnictwa, które także oferują zakup świątecznych drzewek. W takich wypadkach jest zazwyczaj kilka lub kilkanaście złotych taniej niż w sklepach czy na stoiskach. Należy tutaj śledzić strony internetowe poszczególnych nadleśnictw na terenie Wielkopolski.

Ceny choinek 2022: droższe choinki sztuczne!

Ceny sztucznych choinek wahają się od 30-40 zł do nawet kilkuset złotych za duże, zdobione egzemplarze. Wszystko zależy od rozmiaru i gęstości drzewka. Popularna w ostatnich latach choinka na wysokim pniu o wysokości 160cm kosztuje obecnie od 70 do 100 złotych.

Nie tylko ozdoby choinkowe, czy choinki będą droższe. Podrożeją również prezenty oraz same dekoracje świąteczne. Tegoroczne święta będą zauważalnie droższe niż rok temu. Będzie to efekt przede wszystkim wyższych cen żywności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE