Trwają pracę przy ul. Św. Rocha. Zakończą się dopiero w połowie lipca

Prace przy ul. Św. Rocha
Autor: ZDM Poznań

Przebudowa ul. Św. Rocha rozpoczęła się w drugiej połowie marca. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały roboty kanalizacyjne, przesadzono też dwa drzewa i nasadzono 11 nowych. Następnie wykonawca przeszedł do „właściwej” budowy drogi.

Obecnie, po zakończeniu korytowania, czyli powstaniu wykopu, w którym ułożona będzie konstrukcja nowej drogi, przystąpiono do zagęszczania podłoża i prac brukarskich. Te ostatnie zaczną się od ułożenia krawężników. Docelowo pomiędzy skrzyżowaniem ul. Św. Rocha i Serafitek a ul. Kórnicką powstanie jezdnia zakończona zatoką do zawracania, chodnik i droga rowerowa, która połączy się z istniejącą infrastrukturą na wysokości skrzyżowania z ul. Przystań. Wzdłuż wybudowanego odcinka ul. św. Rocha wyznaczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe, a przy zatoce do zawracania miejsca równoległe.

Prace budowlane powinny potrwać do połowy lipca br. Całkowity koszt inwestycji to ponad 950 tysięcy złotych.

Drugi dzień akcji ESKA Dowozi w Rzeszowie!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE