Trwa walka o teren prywatnego parkingu na Placu Wiosny Ludów!

2021-10-22 17:51
Opustoszały Poznań...
Autor: Sławomir Mokrzycki / Radio Eska Opustoszały Poznań...

Zgodnie z nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na placu Wiosny Ludów ma powstać publiczny plac. Prywatny parking i budki z gastronomią mają z niego zniknąć.

Miasto chce wykupić działkę, ale obecny właściciel nie chce jej sprzedać.

Próbowaliśmy od czasu uchwalenia tego planu skontaktować się z właścicielem tej nieruchomości. Na razie nie mamy od niego żadnej zwrotnej informacji o chęci podjęcia negocjacji w sprawie sprzedaży miastu tej działki.

Mówi Paweł Diakowicz z Urzędu Miasta Poznania. Właściciel terenu może być postawiony pod ścianą.

Wcześniej były różne pomysły na tę nieruchomość: czy to zabudowa mieszkaniowa, czy usługowa. Teraz już wiadomo, plan jest uchwalony. Na tym terenie ma być plac publiczny i dlatego miasto niejako w ten sposób jest zobligowane do tego, żeby tę nieruchomość nabyć.

Jeżeli przez dwa miesiące strony nie dojdą do porozumienia, dojdzie do wywłaszczenia. Właściciel dostanie odszkodowanie i będzie musiał odstąpić działkę miastu. Dodajmy, obok placu od strony ulicy Wysokiej, ma powstać zabudowa mieszkaniowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE