Trwa usuwanie śliskości na poznańskich ulicach

2021-12-29 11:06
Trwa usuwanie śliskości na ulicach
Autor: ZDM Poznań Trwa usuwanie śliskości na ulicach

W nocy Zarząd Dróg Miejskich prowadził działania mające zapobiegać śliskości na poznańskich ulicach. Prace były prowadzone m.in. na sieci dróg strategicznych oraz na chodnikach.

Działania ponawiane są obecnie na jezdniach, chodnikach i drogach rowerowych. Reagujemy również na zgłoszenia mieszańców.

Dziś w ciągu dnia temperatury w Poznaniu będą w okolicach zera stopni. Możliwe są opady marznącego deszczu. Nawierzchnie mogą być oblodzone. Kierowców, pieszych i rowerzystów prosimy o zachowanie ostrożności.

Właścicielom, zarządcom nieruchomości przypominamy, że chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości muszą odśnieżać i usuwać z nich śliskość. Obowiązek taki nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Niewywiązywanie się z niego grozi otrzymaniem mandatu od straży miejskiej.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima przyjmowane są: tel. 61 64 77 231, mail: zima@zdm.poznan.pl. Zgłoszenia przyjmuje również miejska infolinia pod nr tel. 61 646 33 44 od pon. do pt. w godz. 7.30-20.00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Podsumowanie 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Na początku roku miejsce miał Atak na Kapitol USA. Kogo przypominał kostium jednego z uczestników?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE