PST – od przystanku Słowiańska już trwa zasypywanie torowiska tłuczniem

i

Autor: ZTM Poznań

Trwa remont trasy PST. Kiedy wrócą tutaj tramwaje?

2023-03-09 10:10

Trwa remont jednej z głównych tras komunikacyjnych w mieście - mianowicie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Wszystko wskazuje na to, iż prace zakończą się tutaj zgodnie z założonym planem. Wiele wskazuje na to, że na przełomie maja i czerwca na zmodernizowaną trasę będą mogły z powrotem wyjechać tramwaje.

Przypomnijmy, iż już na końcu grudnia 2022 uruchomiono komunikację na odcinku Roosevelta – Słowiańska. Następny odcinek, do Lechickiej, ma już ułożone szyny i podkłady, a prace nad nimi toczą się na odcinku w stronę centrum. To jednak nie koniec. W najbliższym czasie planowane są także prace ziemne na odcinku długości przystanku Lechicka / Poznań Plaza.

Od strony Słowiańskiej rozpoczyna się także kolejny, bardzo ważny etap prac, czyli zasypywanie  torowiska tłuczniem. Z tego powodu na plac budowy dostarczane są tysiące ton tłucznia, a postęp prac będzie łatwo dostrzegalny – większość elementów konstrukcyjnych nowej trasy (poza szynami) zostanie przykryta tłuczniem.

Na części trasy za ulicą Lechicką (na torze w kierunku centrum) trwają prace pomiędzy przystankami Szymanowskiego a Kurpińskiego - obecnie są tam układane podkłady oraz szyny.

Odcinki torowiska w technologii bezpodsypkowej wykonano na dwóch torach oraz międzytorzu przed przystankami: Aleje Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza i Szymanowskiego. Na przystanku Kurpińskiego, na torowisku w kierunku centrum pozostał do wykonania ostatni odcinek.

Warto przypomnieć, że wcześniej zakończono już zabudowę ścianek peronowych na wszystkich przystankach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE