Łapki na kierownicę

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Poznaniu/Facebook

Trwa akcja policji "Łapki na kierownicę"! Czego dotyczy?

2023-03-24 14:16

Akcja policji "Łapki na kierownicę" potrwa do końca marca. Zwraca ona szczególną uwagę na kierowców, rozmawiających przez telefon. Więcej szczegółów poniżej.

Jeśli prowadzisz auto, możesz rozmawiać przez telefon w trakcie jazdy tylko za pomocą zestawu głośnomówiącego. Trwa akcja policji "Łapki na kierownicę".

- Pamiętajmy o tym, że rozmawiając przez telefon, trzymając go w ręce, mamy ograniczoną możliwość kontrolowania tego, co dzieje się z naszym pojazdem. Jeżeli chodzi o wymijanie i wyprzedzanie czy zmianę nawet biegów. Poza tym, taka rozmowa telefoniczna bardzo nas rozprasza jako kierowców

mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Jeśli złamiemy ten przepis, możemy dostać mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów karnych.

- W Poznaniu i powiecie poznańskim od początku roku doszło do 78 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W większości były to wypadki oraz kolizje z winy kierowców.

Akcja policji "Łapki na kierownicę" potrwa do końca marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE