Mariusz Misiura

i

Autor: Cyfrasport Mariusz Misiura

Sport

Trener z I ligi odchodzi z klubu. Za chwilę podpisze kontrakt w Poznaniu?

2024-05-15 10:46

Trener Mariusz Misiura po zakończeniu tego sezonu odejdzie ze Znicza Pruszków - poinformował we wtorek klub 1. ligi piłkarskiej. Jego podopieczni są już pewni utrzymania na zapleczu ekstraklasy. Według medialnych doniesień Misiura ma przejąć Wartą Poznań. Ekipę "Zielonych" po sezonie opuszcza bowiem trener Dawid Szulczek.

Trener Misiura odchodzi po sezonie ze Znicz. Za chwilę przejmie Wartę?

Informację o odejściu Misiury zamieszczono w mediach społecznościowych Znicza, dodając materiał wideo z wypowiedziami trenera, fragmentami meczów i obrazkami z radości piłkarzy w szatni.

- Na pewno stałem się tutaj lepszym trenerem, zdobyłem niesamowite doświadczenie. Zrobiłem krok do przodu (...)" - przyznał Misiura, dziękując piłkarzom, działaczom i całemu klubowi za zaufanie. - Chcę spróbować swoich sił w innym miejscu - dodał.

Prawie 43-letni szkoleniowiec pracował w Zniczu od połowy 2021 roku. W poprzednim sezonie awansował z drużyną do 1. ligi, a w obecnym zdołał utrzymać ją na tym szczeblu.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze z Pruszkowa zajmują 12. miejsce z dorobkiem 39 punktów i przewagą ośmiu nad strefą spadkową.

Według medialnych informacji Misiura jest poważnym kandydatem do objęcia funkcji trenera ekstraklasowej Warty Poznań.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak wyglądały ostatnie derby Poznania przy ulicy Bułgarskiej? Zobaczcie w naszej galerii!