Wizualizacja trasy tramwajowej Poznań - Wschód

i

Autor: ZTM Poznań Wizualizacja trasy tramwajowej Poznań - Wschód

Trasa tramwajowa Poznań Wschód. Jest sygnał, ale wykonania nie będzie w najbliższym czasie!

2021-11-18 18:28

est pomysł na budowę trasy tramwajowej Poznań - Wschód...ale w najbliższym czasie nie zostanie ona zrealizowana. Dlaczego?

Poznaniacy chcą trasy tramwajowej „Poznań Wschód"! Według konsultacji przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Miejskiego 88 procent ankietowanych uważa, że taka inwestycja jest w Poznaniu potrzebna. Podczas konsultacji poznaniacy mieli do wyboru jeden z dwóch wariantów.

Który zakłada poprowadzenie trasy tramwajowej w ciągu ulicy Głównej, przez rejon rynku Wschodniego, a następnie nową ulicą, która ma powstać między ulicami Harcerską i Wiejską. Dalej trasa przebiegałaby ul. Wschodniej, gdzie w rejonie stacji kolejowej Poznań Wschód planuje się także lokalizację nowej pętli autobusowej oraz parkingu Park&Ride, tworząc tym samym zintegrowany węzeł przesiadkowy

mówi Bartosz Trzebiatowski z ZTM. Jednak trasa tramwajowa do wschodniej części miasta to póki co wstępny pomysł - zaznacza zastępca prezydenta miasta Mariusz Wiśniewski.

Jeżeli uzyskamy te środki unijne, bo to jest taki znak zapytania, jest szansa, by w nowej perspektywie unijnej zbudować taką trasę tramwajową.

Swoją opinię o budowie trasy Poznań Wschód wyraziło ponad 2200 osób. Swoje głosy przesłały również niektóre rady osiedli oraz Stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

LOCKDOWN dla niezaszczepionych? Jeżeli rząd to wprowadzi, będzie REWOLUCJA na ulicach | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE