Tokio 2021: Tadeusz Michalik zdobył BRĄZOWY MEDAL! Trenuje w Poznaniu!

2021-08-03 13:48
Tadeusz Michalik
Autor: Instagram / KS Sobieski Tadeusz Michalik

Bardzo dobre informacje płyną do nas z Tokio. Brązowy medal igrzysk olimpijskich zdobył Tadeusz Michalik. Na co dzień jest on związany z KS Sobieski Poznań. Przeczytajcie więcej

Ogromny sukces Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym ( w kategorii do 97 kilogramów) zdobył Tadeusz Michalik. Dla poznaniaków to tym bardziej radosna informacja, że Tadeusz związany jest z KS Sobieski Poznań. 

Walka była bardzo krótka. Rywalem zawodnika ze stolicy Wielkopolski był reprezentant Węgier, Alex Gergo Szoke. Nie był on jednak w stanie pokonać Polaka. Pojedynek przerwano już w pierwszej rundzie. Skład sędziowski doszedł do wniosku, że Tadeusz Michalik osiągnął wysoką przewagę nad rywalem. 

Sprawdzamy widoczność w autobusie

Tadeusz Michalik: Kim jest? 

Tadeusz Michalik ma 30 lat i na co dzień trenuje w KS Sobieski Poznań. W 2016 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio wywalczył w 2019 roku na Mistrzostwach Świata w Nur-Sułtanie. 

Z ciekawostek - siostra Tadeusza Michalik, Monika Michalik również jest zapaśniczka. A tego o Tadeuszu na pewno nie wiecie. Jest żołnierzem Sił Zbrojnych RP w stopniu szeregowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE