To pierwszy taki dar w historii Polskiego Czerwonego Krzyża

2022-04-21 15:55
Autokar
Autor: Ewa

To pierwszy taki dar w historii Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziś organizacja otrzymała nowoczesny autokar pasażerski. Zamiast obwozić turystów po Europie, posłuży do przewożenia uchodźców z Ukrainy.

Ma klimatyzację, wejścia USB do ładowania telefonów, toaletę i komfortową przestrzeń dla 63 pasażerów. To autokar Neoplan Cityliner 2, który Volkswagen Poznań przekazał Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Tego typu autobus turystyczny zazwyczaj jest wykorzystywany w transporcie turystów po Europie. Ten będzie przewoził osoby, które uciekają przed wojną.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

- To jest otwarcie nowej historii. To jest pierwszy taki pojazd, który zasila Polski Czerwony Krzyż. On daje zupełnie nowe możliwości działania. Rozszerzenie tej pomocy.

Mówi Janusz Sibiński z Polskiego Czerwonego Krzyża.​

Autokar wkrótce trafi na granicę Polsko Ukraińską, ponieważ tam na ten moment potrzeby są największe. Duży, wygodny autokar usprawni transport osób do punków recepcyjnych i noclegowych.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni

- Volkswagen Poznań i Polski Czerwony Krzyż blisko ze sobą współpracują, a wydarzenia ostatnich dwóch miesięcy t współpracę dodatkowo zintensyfikowały i "scementowały". Kompleksowe wsparcie logistyczne: powierzchnie, ludzie, samochody, a teraz dalekobieżny autobus to nasz wkład w łańcuch pomocy humanitarnej organizowanej przez PCK.

Mówił Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Dodajmy, że w zakładzie Volkswagena na poznańskim Antoninku działa magazyn Polskiego Czerwonego Krzyża. Poznaniacy, którzy chcą unikać korków w centrum, mogą właśnie tam przywozić dary, które wciąż są bardzo potrzebne.

Autokar
Autor: Ewa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE