Pączki

i

Autor: pexels.com

Tłusty Czwartek 2023: Gdzie kupić najlepsze pączki w Poznaniu? Podpowiadamy

Tłusty Czwartek to ulubione święto wszystkich łasuchów. Wielu z nas wyczekuje na ten dzień, by bezkarnie móc zajadać się pączkami i innymi słodkościami. Sprawdziliśmy gdzie są najlepsze oceny i recenzje w różnych pączkarniach i cukierniach w Poznaniu. Chcesz zobaczyć jakie to miejsca? Czytaj dalej ten artykuł!

Tłusty Czwartek 2023 - Kiedy przypada?

Jak co roku, Tłusty Czwartek to nieoficjalne święto łasuchów i lubujących się w słodkościach. Jest to, podobnie, jak Popielec, czy Wielkanoc święto ruchome. W tym roku przypada ono 16 lutego. Warto zapisać sobie ten dzień w kalendarzu. To jedyna okazja raz do roku, by bezkarnie zjeść pączki bez patrzenia na kalorie!

Najlepsze cukiernie i pączkarnie w Poznaniu - lista

Sprawdziliśmy dla Was, gdzie, według opinii klientów można w Poznaniu zjeść najlepsze pączki. Oto lista:

  • Dobra Pączkarnia - ulica J.H. Dąbrowskiego 26 i Półwiejska 28
  • Pączek w maśle - ul. J.H. Dąbrowskiego 15
  • Pączuś i kawusia - Rynek Łazarski 8
  • Słodkie Bez Cukru - ul. Kwiatowa 11 i Rybaki 12
  • Sztuka Pączek - ul. Młyńska 7
  • Ponczek - ul. Półwiejska 7
  • Słodki Kącik - ul. Święty Marcin 26
  • Elite - ul. Jeżycka 27

Ile kalorii ma pączek?

Pączki bez dodatków mogą mieć od 250 do 400 kalorii. Oczywiście dodając do tego lukier, oraz inne dodatki liczba tych kalorii sukcesywnie wzrasta. Co więc zrobić, by spalić jednego pączka? Należy biegać przez 20 minut, dla bardziej wymagających jest też wchodzenie po schodach przez 25 minut. Przy energicznym spacerze potrzeba już 40 minut. A jeśli ktoś woli połączyć przyjemne z pożytecznym i na przykład obchodzić jednocześnie Walentynki i Tłusty Czwartek, które dzieli tylko 2 dni różnicy, to informujemy, że 1 pączka można spalić przy namiętnym pocałunku trwającym trzy kwadranse! Ci, którzy uwielbiają sprzątać, zadowolić się mogą pięćdziesięciominutowym odkurzaniem. Jeśli ktoś nie lubi w ogóle aktywności, to takim polecamy pisanie na komputerze przez 2 godziny bez przerwy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE