Tankowanie paliwa

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Motoryzacja

Tankujesz paliwo w ten sposób? Tego nie wolno Ci robić!

Jest kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać, podczas tankowania paliwa do samochodu. Z pozoru proste i oczywiste czynności, jednak powinniśmy pamiętać o tym za każdym razem. Tankowanie benzyny, bądź diesla może z prostej, codziennej czynności może przerodzić się wtedy w koszmar, dla nas czy dla naszego portfela.

Tego nie rób podczas tankowania auta!

Z pozoru prosta i szybka czynność może sprawić wiele problemów. Są zasady, o których powinniśmy pamiętać, jednak nie zawsze tak jest, więc warto przypominać o zasadach, które obowiązują na stacjach benzynowych, podczas tankowania naszego auta. Zachowamy dzięki temu nasze bezpieczeństwo, ale i zaoszczędzimy pieniądze.

Tankuj przy wyłączonym silniku, bez telefonu i papierosów!

Benzyna jest skrajnie łatwopalną cieczą. Każda mała iskra może spowodować ogromny pożar! O taką iskrę bardzo łatwo, gdy nasz samochód jest włączony. Podobnie ma to miejsce, gdy mamy włączony telefon, czy palimy podczas tankowania papierosa, lub e-papierosa.

Nie przelewaj zbiornika i myj ręce po tankowaniu!

Ważną kwestią jest też to, by na siłę nie tankować "pod korek", lub nawet przelewać zbiornika. Paliwo może się wtedy z niego wylewać i stanowić zagrożenie. A i nie jest to dobre dla samego zbiornika. Ponadto pamiętajmy, jeśli jedziemy zatankować paliwo z dziećmi, by pozostały w samochodzie. Nie ruszajmy się zbytnio, by nie spowodować iskry, np. pocierając nogawki spodni o siebie. Jeśli paliwo dostanie się do naszych rąk pamiętajmy je umyć ciepłą wodą z mydłem, by uniknąć nieprzyjemności zdrowotnych!

Zobaczcie, jak co może spowodować jedna iskra!

Napadł na stację paliw po pluszowego misia