fortepian

i

Autor: pixabay

Kultura

Takiej piosenki o Poznaniu jeszcze nie było! "Stoję w korku od wtorku"

2023-03-23 12:32

"Miasto szampana. Piosenki w tonacji poznańskiej" od kilku dni jest hitem internetu. Satyryczna piosenka opowiadająca o korkach w Poznaniu przypadła do gustu wielu internautów. Czy wam także skradła ona serca?

Któż z kierowców nie stał w korku w Poznaniu? Chyba wszyscy mierzą się z tym problemem od dawna i nic nie wskazuje na to aby mieszkańcy stolicy Wielkopolski kiedyś w tych korkach nie stali. Do tego doliczyć trzeba jeszcze remonty, które wyrastają w różnych miejscach jak grzyby po deszczu. W ten sposób mamy gotowy przepis na zakorkowane miasto. Z pewnością stanie w korkach nikogo nie cieszy, ale z pewnością jest to dobry powód do szydzenia.

Właśnie z tego założenia wyszli Grzegorz Kopala i Rafał Piechota, których piosenka "MIASTO SZAMPANA. Piosenki w tonacji poznańskiej" od kilku dni podbija poznański internet. Zresztą, sami jej posłuchajcie!

Piosenka miała swoją premierę w "Cukierni Pod Dobrym Humorem", audycji nadawanej na antenie Radia Poznań. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE