TAK ma wyglądać trasa tramwajowa na ulicy Ratajczaka! Zobaczcie wizualizacje! [WIDEO]

2020-02-17 13:37
Tramwaj na ulicy Ratajczaka - wizualizacja
Autor: UMP Tramwaj na ulicy Ratajczaka - wizualizacja

Urzędnicy z Poznania zaprezentowali wizualizację w formie materiału wideo. Doskonale widać na niej jak miałaby wyglądać ta inwestycja. To nagranie robi wrażenie. Mieszkańcy mogą się także do niego odnieść. Trwają bowiem konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji.

Więcej drzew i zieleni, przestrzeń przyjazna dla pieszych, uspokojony ruch samochodowy - to najważniejsze założenia koncepcji trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Koncepcja zakłada, że na ulicy Ratajczaka - od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia - zostaną posadzone dodatkowe drzewa i pojawi się więcej zieleni. Ruch samochodowy zostanie uspokojony, a na objętym modernizacją obszarze ma obowiązywać strefa zamieszkania. To oznacza, że piesi będą mieli pierwszeństwo na całej ulicy. Jak ma wyglądać inwestycja?

Teraz miasto czeka na opinie poznaniaków i poznanianek. Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Uwagi, propozycje i opinie można zgłaszać nie tylko podczas spotkania, ale również wysłać je mailem na adres: projektcentrum@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania - Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu. Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Święty Marcin 57 - w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16. Konsultacje społeczne potrwają do 28 lutego 2020 roku.

Odbędzie się też spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek, 18 lutego o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE