Koronawirus w poznańskich ściekach

i

Autor: Urząd Miasta w Poznaniu

Tak dużej ilości koronawirusa nie było jeszcze w poznańskich ściekach!

2023-03-10 14:35

Rekordowe ilości koronawirusa w poznańskich ściekach. Miasto, przy współpracy z naukowcami z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN i specjalistami z Grupy Aquanet, bada SARS-CoV-2 w nieczystościach.

Tak dużej ilości koronawirusa nie było jeszcze w poznańskich ściekach! Miasto, przy współpracy z naukowcami z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN i specjalistami z Grupy Aquanet, monitoruje przebieg pandemii poprzez analizę obecności SARS-CoV-2 w nieczystościach.

- W chwili obecnej poziom wirusa w poznańskich ściekach jest wyższy niż rekordowy poziom wirusa SARS-CoV-2 podczas V fali, w której obserwowaliśmy około 50 tysięcy zachorowań na dzień w Polsce

mówi doktor Paweł Zmora z Instytutu. Kraken to wariant koronawirusa, który dominuje w Poznaniu.

- Kraken jest podwariantem wariantu Omicron, czyli tego, który zdecydowanie powoduje łagodniejszy przebieg choroby COVID-19, ale który niestety może trochę opierać się naszemu organizmowi zaszczepionemu przeciwko SARS-CoV-2.

Wiele osób, mając objawy koronawirusa, nie decyduje się na przeprowadzenie testu. Nie wiadomo więc, jaka jest w rzeczywistości skala zakażeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE