Tajemniczy mail na skrzynce Jaśkowiaka! W treści prośba o udostępnienie spisu wyborców

2020-04-24 8:30
Tajemniczy mail/zdj. poglądowe
Autor: Free-Photos/pixabay.com

W nocy na skrzynkę prezydenta Poznania wpłynął anonimowy mail. W treści była prośba o udostępnienie spisu poznańskich wyborców. "Nie wiem czy wnioskodawcą byłą Poczta Polska" - komentuje Jaśkowiak.

Nie było maila od wojewody z prośbą o udostępnienie spisu wyborców, a anonimowa wiadomość w środku nocy. Na skrzynkę internetową prezydenta Poznania wpłynęło pismo bez podpisu. Jaśkowiak przyznał, że traktuje to jako próbę wyłudzenia wrażliwych danych osobowych mieszkańców Poznania.

Które jako organ jestem zobowiązany utrzymywać w takie sposób aby one nie wyciekły, aby nie trafiły w niepożądane ręce, bo przecież takie dane osobowe mogą posłużyć do popełnienia przestępstwa - mówi Jacek Jaśkowiak.

Prezydent dodał, że nie wie czy wnioskodawcą była Poczta Polska czy też ktoś inny, a całą sprawę zgłosi organom ścigania.

Jeżeli to jest działanie Poczty Polskiej to świadczy o amatorszczyźnie i braku profesjonalizmu. Być może strach przed tym, że ktoś jednak ma świadomość, iż może w przyszłości otrzymać jakieś zarzuty karne w tym obszarze sprawia, że ktoś się boi to podpisać.

W Polsce najprawdopodobniej odbędą się wybory korespondencyjne. Te planowane są na maj.

Posłuchaj, kiedy kolor krwi miesiączkowej powinien wzbudzić niepokój. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE