Szlachetna Paczka

i

Autor: facebook.com/paczkawinogrady

Szlachetna Paczka: Wielkopolskie ordizny wciąz czekają na pomoc

2021-12-09 8:14

To ostatni moment, żeby zaangażować się w Szlachetną Paczkę. To ogólnopolska akcja, która przed świętami łączy rodziny z potrzebie z darczyńcami. Choć finał za pasem, wciąż wiele osób czeka na pomoc. Jak można dołączyć do Szlachetnej Paczki?

Wielkopolanie wciąż czekają na pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. To akcja dobrze już znana w całej Polsce. Wolontariusze docierają do rodzin w potrzebie. Brakuje żywności, ubrań, sprzętów AGD czy zabawek dla dzieci.

58 rodzin z Wielkopolski, w tym 2 z rejonu Poznań Winogrady przygotowały listy niezbędnych do życia produktów. Niestety brakuje darczyńców, którzy zdążyliby z pomocą przed świętami.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

Koszty są bardzo różne w zależności od potrzeb. Jeśli Państwo nie są w stanie zrobić paczki samodzielnie, można dać nam znać. My będzie dobierać w taki sposób, żeby tych paczek było możliwie jak najwięcej.

Warto pamiętać, że taką paczkę może zrealizować z przyjaciółmi, współpracownikami czy grupą ze studiów.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

Mówi ​Klaudia Deja, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie Poznań Winogrady. Zgłaszać można się przez stronę Szlachetnej Paczki lub przez grupy konkretnych dzielnic na Facebooku.

Czasu jest coraz mniej.

Co do zasady finał Weekendu Cudów jest 10-12 grudnia, wtedy te paczki powinny zostać rozdane. Natomiast, jeśli ktoś z braku czasu miałby zrezygnować z robienia paczki, możemy ten termin wydłużyć. Najważniejsze jest to, żeby rodzina otrzymała wsparcie jeszcze przed świętami.