Szerszy chodnik i mniej miejsc do parkowania na Łazarzu

2021-10-19 21:25
stop
Autor: pixabay.com

Zamiast miejsc postojowych - słupki. Tak może być na ulicy Hetmańskiej między Kasprzaka a Reymonta.

W tym miejscu od lat samochody parkują na chodniku, przez co przestrzeń dla pieszych jest ograniczona. Teraz powstaje projekt, który ma rozwiązać ten problem.

Niestety kierowcy wielokrotnie nie zostawiają odpowiedniej szerokości dla pieszych, stąd wnioski o uporządkowanie tego miejsca.

Mówi Miejski Inżynier Ruchu Łukasz Dondajewski. Miejsc parkingowych na Hetmańskiej będzie mniej. O ile? To okaże się po trwającej inwentaryzacji. Teraz parkuje tam około 60 samochodów. Na temat pomysłu mieszkańcy mają różne opinie, jednak największe obawy przedstawiają przedsiębiorcy i pracownicy placówek medycznych, których na tym fragmencie jest kilka.

Jeżeli powstaną alternatywne miejsca, to jest to dobry pomysł, jeżeli nie będzie gdzie parkować to zły.

Nasi lekarze przyjeżdżają do pracy i nie mają gdzie zaparkować.

Bardzo dobry pomysł, tu jest tak ciasno w tej chwili. Jak ktoś jeździ rowerem jeszcze to jest w ogóle masakra.

Myślę, że zły, bo tu jednak pacjenci przyjeżdżają.

Pomysł jest chyba kiepski, bo te samochody gdzieś muszą parkować. Myślę, że to przejście nie jest takie tragiczne moim zdaniem.

Dla małych przedsiębiorców jest to pomysł bardzo zły. Proszę sobie wyobrazić sytuację, że klient przyjeżdża do firmy i nie ma gdzie zaparkować...

Podobne zmiany wprowadzone będą na Reymonta między Rondem Jeziorańskiego a Wyspiańskiego. Samochody będą parkować tam, gdzie pozwala na to szerokość chodnika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE