Szczepionka Moderny trafiła do punktu na MTP! Czym różni się od Pfizera?

2021-01-27 13:30
Na MTP ruszyły szczepienia preparatem Moderny
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Na MTP ruszyły szczepienia preparatem Moderny

Szczepionki Moderny trafiły do punktu szczepień na MTP! Jak przebiega praca oraz czy preparat jest bezpieczny?

Punkt szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczął szczepienia preparatem Moderny. Wczoraj dotarł tam transport blisko trzech i pół tysiąca jednostek. Koordynatorka szczepień na MTP, dr Daria Springer zaznacza, że oba preparaty - Pfizera i Moderny - są podobne i bezpiecznie. Różnią się sposobem przechowywania.

Szczepionki Pfizera mają krótszą datę ważności jeśli są rozmrożone, gdy są rozmrożone. Natomiast Moderny jesteśmy w stanie przechowywać do 30 dni. Jest to łatwiejsze logistycznie, ponieważ jest nam to łatwiej zamówić odpowiednią ilość szczepionek, które przechowujemy w lodówkach i rozdysponowujemy nimi w poszczególnych dniach.

Akcja szczepień na MTP przebiega planowo, a opóźnienia są tu rzadkim zjawiskiem - mówi Springer i dodaje, że kwestia zamówień jest odgórnie określona.

W poszczególne dni zamawiamy szczepionki, które do nas docierają z dwudniowym lub trzydniowym opóźnieniem, ale jest to wpisane w harmonogram. W ten sposób planujemy ile osób zaszczepimy w kolejnych dniach.

Na ten tydzień zaplanowano sześć tysięcy szczepień w punkcie na MTP. Tylko dzisiaj jest to blisko 1200 osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #014
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE