System płatności bezgotówkowych w komunikacji miejskiej z opóźnieniem

2022-08-11 14:55
Autobusy MPK Poznań
Autor: Poznan.pl Autobusy MPK Poznań

Płatność kartą za bilety w komunikacji miejskiej najwcześniej jesienią. System miał zostać uruchomiony już w sierpniu, jednak z powodu braku niezbędnych procesorów nie udało się tego zrobić.

Kiedy zapłacimy kartą za bilety w komunikacji miejskiej? System miał być gotowy już w sierpniu, jednak trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Niedostępne są procesory, bez których oprogramowanie nie zadziała.

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

- Te opóźnienia w dostawie procesorów dotyczą całego świata. One nie dotyczą tylko Poznania, ZTM-u czy firmy, która dla nas ten system przygotowuje. One są bardzo poważne i dotyczą licznych branż.

Mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.​

Dodaje, że system ma być gotowy w ostatnim kwartale roku. Przypomnijmy, że pozwoli on na zakup biletów czasowych. Po wybraniu odpowiedniego biletu lub biletów przykładamy kartę albo telefon i gotowe. Automat nie będzie drukował biletów. W przypadku kontroli do urządzenia należy przyłożyć swoją kartę lub telefon i w ten sposób potwierdzić zakup biletu.

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE