Studenci UEP na zajęciach do godz. 22? Uczelnia mówi jak jest naprawdę

2020-02-04 19:30
Collegium Altum w Poznaniu
Autor: Beniamin Piłat - Radio Eska Collegium Altum w Poznaniu

W związku z remontem Collegium Altum na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dojdzie do kilku zmian. Między innymi chodzi o godziny i miejsca odbywania się zajęć. Studenci skarżą się, że to niedopuszczalne.

- Przez remont Collegium Altum mamy zajęcia do godziny 22 - mówią studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczelnia potwierdza, że prace mogą wpłynąć na plan zajęć, ale nie będą to tak drastyczne miany jak opisują studenci.

Planów żeby zajęcia odbywały się po nocach nie ma. Z resztą plany zajęć na semestr letni pojawią się w przeciągu tygodnia. Tak więc te pogłoski są dość na wyrost

mówi rzecznik uczelni, Krzysztof Skrzypek. Obecnie studenci są w trakcie sesji. Uniwersytet pracuje już nad planem zajęć na kolejny semestr. Mają być w nim uwzględnione utrudnienia związane z remontem.

Może się faktycznie wydarzyć, że zajęcia będą trwały dłużej. Może się wydarzyć, ze pojawią się tak zwane okienka, czyli przerwy między zajęciami. Prawdopodobnie nie będzie już tak, że studenci będą mieli któryś dzień zupełnie wolny, ponieważ te zajęcia trzeba rozłożyć w mniejszej liczbie budynków.

Studenci mający zajęcia w remontowanych częściach Collegium Altum zostaną przeniesieni do innych budynków Uniwersytetu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE