konkurs Urzędu Miasta w Poznaniu

i

Autor: Urząd Miasta w Poznaniu

Strefa relaksu, sala kinowa, szkolny radiowęzeł... Znamy wyniki konkursu dla młodzieży!

2021-03-09 15:30

Znamy już wyniki IV edycji konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich". Przyznano środki na projekty, które będą realizowane w tym roku. Jest ich ponad 40. Więcej szczegółów poniżej.

Konkurs "Fundusz Samorządów Uczniowskich" umożliwia poznańskiej młodzieży pozyskanie pieniędzy na realizację ich projektów. Jego celem jest wsparcie młodych osób, które chcą zaangażować się w życie szkoły, miasta czy lokalnej społeczności. Dedykowany jest on uczniom poznańskich szkół ponadpodstawowych.

Szkolny radiowęzeł, sala kinowa, strefa relaksu, czytnik e-booków - między innymi te projekty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Młodzież ma bardzo ciekawe pomysły, my tylko pomagamy je zrealizować. To bardzo ważne, aby już nastolatkowie przyzwyczajali się do myśli, że można realnie wpływać na otoczenie i wiedzieli, że jeśli się bardzo chce, to nawet brak środków nie będzie przeszkodą, bo istnieją w Poznaniu instytucje, które wspierają dobre pomysły. Słowa uznania należą się też nauczycielom poznańskich szkół, przede wszystkim opiekunom samorządów uczniowskich, którzy wspierają i pomagają młodzieży stawiać pierwsze kroki w działaniach projektowych

mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej. Dofinansowane dostały 42 projekty. Łącznie na kwotę 69 472 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...