Pomoc osobom bezdomnym

i

Autor: SM Pomoc osobom bezdomnym

Strażnicy ruszają na pomoc osobą bezdomnym!

2021-12-06 13:53

W całym mieście trwają kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy miejscy oraz pracownicy socjalni MOPR, wyposażeni w pakiety żywnościowe, docierają do osób koczujących w miejscach nieogrzewanych.

W okresie jesienno - zimowym kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych są bardzo ważne z uwagi na zagrożenie ze strony niskich temperatur. Przebywanie w miejscach nieogrzewanych może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci. 

M.in strażnicy ze Starego Miasta otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego na ławce w okolicy parku Chopina. Mężczyzna był grzeczny i spokojny, przyznał, że bezdomność to jego wybór, ma środki do życia i na tą chwilę nie potrzebuje pomocy. Został poinformowany przez strażników o możliwość pomocy - gdzie może zjeść posiłek, czy otrzymać odzież. Odpowiedział, że chętnie skorzysta.

Kolejne zgłoszenie także dotyczyło osoby bezdomnej - tym razem na św. Marcinie. Okazał się nim być, doskonale znany strażnikom bezdomny. Mężczyzna przyjął pomoc od strażników, którzy zawieźli go do ośrodka przy ul. Krańcowej. Tam pracownicy socjalni udzielili mu dalszej pomocy.

Robi się zimno, coraz częściej spotyka się bezdomnych, którzy szukają schronienia na klatkach schodowych, piwnicach itp. Dlatego apelujemy do mieszkańców Poznania, by nie być obojętnym i jak najszybciej powiadomić MOPR, straż miejską lub policję, kiedy zobaczymy osoby śpiące w parkach, czy na ulicach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE