Straż miejska i kontrolerzy biletów nadal będą sprawdzali, czy poznaniacy prawidłowo noszą maseczki w komunikacji miejskiej.

2021-10-22 18:25
Obostrzenia
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Obostrzenia

Regularne kontrole są prowadzone od zeszłego miesiąca. To dlatego, że mieszkańcy coraz częściej lekceważą ten obowiązek.

Od wielu miesięcy apelujemy o zasłanianie ust i nosa maseczką podczas podróży tramwajami i autobusami. To bardzo proste. Szanujmy się nawzajem i nośmy maseczki.

- mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego

Pasażerowie codziennie słyszą w pojazdach komunikacji miejskiej komunikat przypominający o nakazie. Teraz będzie on emitowany częściej.

W październiku zmodyfikowaliśmy treść komunikatu głosowego w pojazdach i zwiększyliśmy częstotliwość jego emisji. Choć komunikat ten należy do najczęściej i najdłużej emitowanych informacji głosowych w pojazdach na liniach ZTM.

Urząd Miasta uruchomił też skrzynkę mailową, na którą mieszkańcy mogą zgłaszać informacje, gdy ktoś nie stosuję się zasad sanitarnych. Jak informują miejscy urzędnicy większość wiadomości dotyczy właśnie komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, w całym kraju liczba zakażeń koronawirusem rośnie z dnia na dzień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W formie 24: katabolizm mięśni
Posłuchaj całej rozmowy z rzeczniczką poznańskiego Zoo, Małgorzatą Chodyłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE