Straszny Dwór na MTP

i

Autor: Ewa Stefanowicz

Straszny dwór na MTP! Pawilon wystawowy zmieni się w aulę operową

2022-05-20 13:35

Zamiast stoisk promocyjnych pojawiła się scena, a organizatorów targów zastąpią soliści operowi. Jeden z pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich na kilka dni zamieni się w aulę operową Teatru Wielkiego. Wystawiona zostanie tam opera Stanisława Moniuszki - Straszny Dwór.

Pawilon targowy zamieni się w aulę operową. Teatr Wielki wystawi w przyszłym tygodniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich operę Stanisława Moniuszki - Straszny Dwór. Ta nietypowa lokalizacja jest związana z remontem sceny, który trwa od blisko roku, a zakończy się dopiero jesienią przyszłego roku.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

- Nasze produkcje operowe, a szczególnie Straszny Dwór to jest bardzo duże przedsięwzięcie. I w zasadzie nie ma w Poznaniu drugiego miejsca, które byłoby w stanie zaoferować nam takie warunki.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?

Mówi Renata Borowska-Juszczyńska, dyrektorka teatru Wielkiego.

Straszny Dwór Stanisława Moniuszki to jedna z najpopularniejszych oper. Była wystawiana niezliczoną ilość razy, ale w dzisiejszych czasach, możemy spojrzeć na nią inaczej. Opowieść rozpoczyna się powrotem mężczyzn z wojny. Są wycieńczeni, wytrąceni z życia społecznego, myślą tylko o konsekwencjach wojny. Nie w głowie im zakładanie rodziny, czy ślub. Jednak życie pisze swój scenariusz...

​Spektakle odbędą się w pawilonie 8a 25,26 i 27 maja.