Lumpeks na Starym Rynku w Poznaniu! Zabytkowa kamienica to odpowiednie miejsce?

2021-01-18 10:47
Lumpeks na Starym Rynku
Autor: Marcin Fabiszak

Przez pandemię wielu przedsiębiorców musiało zamknąć interes. Na każdym kroku straszą puste witryny. Już jakiś czas temu zwolnił się lokal na Starym Rynku. Wcześniej była tam siedziba Kabaretu TEY i bank. A już niedługo powstanie tam... lumpeks. I to dwupiętrowy! Czy zabytkowa kamienica, w sercu Poznania to odpowiednia lokalizacja?

Przez pandemię wielu przedsiębiorców musiało zamknąć interes. Na wielu ulicach Poznania widać to gołym okiem! Puste witryny sklepowe czy napisy "do wynajęcia" są praktycznie wszędzie. W miejscu dobrze znanych firm pojawiają się nowe. Zmiany są również na Starym Rynku.

W miejscu dawnej siedziby kabaretu TEY, a później banku powstanie...lumpeks.

ESKA XD #014

Lumpeks na Starym Rynku w Poznaniu

Stary Rynek to wizytówka Poznania. Kolorowe, zabytkowe Kamienice kuszą turystów swoim urokiem. Już niedługo w jednej z nich powstanie...lumpeks. I to nie byle jaki, bo aż dwupiętrowy!

Sprawę skomentował radny Starego Miasta, Tomasz Dworek.

- Sam lumpeks jest biznesem jak każdy inny, może nawet bardziej ekologicznym. Rozumiem, że to jest być może desperacja przedsiębiorcy, który nie ma żadnych zysków w tym trudnym czasie. Jednak nie jestem przekonany, że w tak turystycznym miejscu, w takiej odnowionej i historycznej kamienicy, to jest dobre rozwiązanie.  Wszystkim nam powinno zależeć, żebyśmy byli dumni z tej przestrzeni.

Temat zainteresował poznaniaków. Zdania co do lumpeksu na Starym Rynku są podzielone!

- Osobiście nie mam nic przeciwko, chętnie sam zrobię tam zakupy odcinając się jeszcze bardziej od fast fashion. Może zamiast pompatycznego myślenia o wielkim światłym rynku, gdzie je się gęsi i piję wódkę powinniśmy być dumni z bardziej ekologicznych biznesów?

- Wieszanie takiego paskudztwa w oknach kamienic na Starym powinno być karalne z automatu.

- Baner do usunięcia. Natomiast nie mam nic przeciwko większej obecności handlu na Starym Mieście 😉

- BĘDZIE Z TEGO PEWNIE NIE ZŁY KABARET...

- Uwielbiam lumpeksy. Ale w tej lokalizacji mówię nie!

- Tak, tak i jeszcze raz tak! W tej chwili stary rynek to jest nudna, miałka, zunifikowana cześć Poznania, w której jedyne co można znalezc, to knajpy.

A jakie jest Wasze zdanie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE