Lekarz, szpital

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Sprzęt z poznańskiego szpitala pomoże szpitalom w Kamerunie

2022-06-22 14:27

Szpital dziecięcy przeniósł się z ulicy Krysiewicza na ulicę Wrzoska, ale w centrum zostały łóżeczka, szafki i przewijaki, które teraz trafią do szpitali w Kamerunie.

Sprzęt medyczny z likwidowanego szpitala dziecięcego przy ulicy Krysiewicza trafi do szpitali w Kamerunie. To podstawowe wyposażenie, którego niestety brakuje w Afryce - mówi Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio.

To są łóżeczka, szafki szpitalne, stojaki na kroplówki. To nie jest sprzęt elektroniczny, ponieważ w tych szpitalach nie ma prądu, a jeśli jest to tylko przez kilka godzin dziennie.

Sprzęt ciężarówkami opuszcza stary szpital, a następnie drogą morską trafi do Kamerunu. Tam trafi do 12 szpitali, w których panują bardzo trudne warunki.

Ludzie leżą na ziemi na słomianych matach. Kiedy taka osoba przychodzi do szpitala, razem z nią przychodzi ktoś z rodziny, kto zajmuje się nią, ponieważ szpital nie zapewnia wyżywienia.

Ponadto państwowe szpitale pobierają wysokie opłaty za wszystkie zabiegi, przez co młode mieszkanki często rodzą w domach. Z kolei szpitale misyjne, do których trafią łóżeczka często udzielają pomocy za darmo. Część sprzętu trafi też wojskowymi samolotami do szpitali w Libanie.

ZŁO odc. 30 zajawka