Łóżka

i

Autor: Fundacja Redemptoris Missio

Redemptoris Missio.

Sprzęt medyczny z Poznania trafi do Kamerunu

2023-03-24 13:52

To już kolejny transport sprzętu medycznego do Kamerunu. Łóżka fotele, szafki i inne rzeczy potrzebne do funkcjonowania szpitala trafią do misjonarzy w Kamerunie, a tam pomoc jest bardzo potrzebna.

Sprzęt medyczny ze szpitala przy ulicy Polnej trafi do Kamerunu. Wysyłane fotele ginekologiczne, aparaty USG, łóżka i inkubator nie spełniają już europejskich norm, ale wciąż mogą pomagać.

Umiejętność przekazania tego sprzętu nie jest niczym wyjątkowym. Według mojej oceny jest nie tylko przywilejem z naszej strony, ale po części naszym obowiązkiem nie jestem w stanie akceptować sytuacji, w której sprzęt ma podlegać utylizacji.- Mówi Maciej Wilczak, dyrektor szpitala przy ulicy Polnej.

Kontener ze sprzętem wyruszy w drogę w przyszłym/tym tygodniu. Na miejscu zostanie rozdysponowany do placówek medycznych prowadzonych przez misjonarzy.

Chodzi o to w całym pakowaniu kontenera, aby każdy centymetr zapełnić czymś, więc na przykład, jeśli mamy szafki szpitalne to nawet do szuflad wkładamy pastę do zębów, szczoteczki i opatrunki.- Mówi Justyna Janiec-Palczewska z fundacji Redemptoris Missio.

Wcześniej do Kamerunu trafił sprzęt ze zlikwidowanego szpitala przy ulicy Krysiewicza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE