Specjalna komisja oraz prokuratura zbadają sprawę zawalenia się dachu hali!

2021-06-23 15:31
Zawalił się dach sali sportowej w Poznaniu
Autor: KP PSP Poznań Zawalił się dach sali sportowej w Poznaniu

Nie tylko komisja nadzoru budowlanego, ale również prokuratura zbada przyczyny zawalenia się dachu hali sportowej w Poznaniu, do którego doszło podczas wczorajszej ulewy.

Specjalnie powołana komisja zbada sprawę zawalenia się dachu hali sportowej w Poznaniu! Do makabrycznego wypadku doszło wczoraj podczas ulewy, która przeszła nad Poznaniem. To prawdziwa katastrofa budowlana - mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu, Paweł Łukaszewski.

Musimy sprawdzić czy projekt był prawidłowo wykonany, kwestie wykonawcze, a także kwestie sposobu odprowadzania wody z połaci dachu. Z bardzo dużej połaci dachu, bo ta sala gimnastyczna to blisko 1300 metrów kwadratowych

Hala sportowa została oddana do użytku w sierpniu ubiegłego roku. Mieszkańcy już przy okazji mniejszych deszczów zgłaszali do miasta, że z okien wyższych budynków widać zbierającą się na dachu wodę.

Te informacje oczywiście są sprawdzane, przeanalizowaliśmy już dokumentację projektową w całości i oczywiście to też będzie jednym z wątków, które zbadamy pod kątem odpowiedzialności za nieprawidłowości jakie się pojawiły.

Dodajmy, zawalone zostało blisko 300 metrów kwadratowych dachu hali. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Odrębne śledztwo w tej sprawie przeprowadzi też poznańska prokuratora.

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE