Badane drzewa

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Specjaliści przemierzą ponad tysiąc kilometrów, aby przebadać przyuliczne drzewa!

2020-10-22 9:30

Sylwetka drzewa, pień, korona, korzenie oraz jego wiek to kryteria brane pod uwagę przy ocenie stanu zdrowia rośliny. Przegląd jest konieczny, ponieważ często dopiero po badaniu wychodzi, czy drzewo jest rzeczywiście chore. Więcej szczegółów poniżej.

Przyuliczne drzewa pod lupą! Specjaliści przemierzą ponad tysiąc kilometrów, by upewnić się, że poznaniacy mogą bezpiecznie korzystać z ulic i chodników.

Podczas przeglądu oceniane są poszczególne organy każdego badanego drzewa: sylwetka, pień i korona pod kątem zagrożenia złamaniem lub rozłamaniem, widoczne części strefy korzeniowej pod kątem zagrożenia wywróceniem. Pod uwagę brany jest również wiek drzewa i jego gatunek, a także cechy siedliskowe i otoczenie w jakim rośnie

mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. Drzewa, których stan budzi zastrzeżenia, specjaliści oznaczają kolorami.

Zielona kropka oznacza, że drzewo wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, np. usunięcia suchych gałęzi. Pomarańczowa obwódka wraz z numerem oznacza, że drzewo jest wstępnie wytypowane do wycinki.

Zanim zapadnie ostateczna decyzja, roślina przejdzie ponowny, komisyjny przegląd. W miejsce każdego usuniętego egzemplarza, zostanie zasadzony nowy. Przegląd drzew odbywa się w Poznaniu co roku.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...